Jučer započela nova era ugostiteljstva u pazinskoj Gradsko-školskoj sportskoj dvorani

Valter i Irena Žgrablić

Nakon što je više godina u pazinskoj Gradsko-školskoj sportskoj dvorani postojala “La Marenda” s izrazito francuskim štihom vlasnika Frederica i Nathalie Guerin, jučer je bilo svečano otvaranje novog ugostiteljskog objekta pod prigodnim nazivom “Fit”, kojeg u vlasništvu ima Irena Žgrablić.

I ne bi to bilo čudno, da kafić nisu preuzeli jedni od veterana pazinskog obrtništva, koji su u tom fahu već više od trideset godina. Doduše, ugostiteljstvo je brazda u koju još nisu zaorali, no s obzirom na njihovu vrijednost i radišnost, ne treba sumnjati u uspjeh.

Obitelj Žgrablić krenula je u poduzetničke vode u kolovozu daleke 1995. godine kada je njen suprug Valter, inače i dugogodišnji predsjednik Mjesnog odbora Zabrežani i organizator tamošnjeg društvenog života, otvorio istoimeni obrt za cestovni prijevoz.

S otvaranja novog ugostiteljskog objekta u dvorani

Biznis se je polako razvijao i proširio na iskope i uređenje okoliša, a posao se toliko proširio da se u njemu zaposlila supruga Irena 2009. godine, a godinu iza i sin Valentino.

Te je godine obrt započeo i s čišćenjem, a kolika je bila potraga za takvom vrstom posla govori i podataka da su pojedine sezone znali imati i više od dvadesetak zaposlenih.

Uz to, bavili su se prodajom autohtonih istarskih proizvoda u četiri prodavaonice – u Pazinu i Grožnjanu u Istri te u Boduliji u samom gradu Krku i u Baškoj.

Samo ugostiteljstvo nova je stranica u njihovom poduzetničkom životu, a uz kafić koji će biti otvoren svaki dan te po potrebi i vikendima, imat će tortilje, zdrave torte, salate, smoothie, tosteve, hot dog i nekoliko vrsta sendviča.

Sve to vodeći računa da se nalaze okruženi s najvećom osnovnom školom u Hrvatskoj te s Gimnazijom i strukovnom školom Jurja Dobrile, sve s više od 1200 učenika.

Pročitajte još...