Nova suradnja dviju općina sličnih imena usmjerena na razvoj i europske projekte

Načelnik Općine Sveti Petar u Šumi Mario Bratulić boravio je u Koprivničko-križevačkoj županiji, gdje je povodom Dana Općine Sveti Petar Orehovec potpisao Povelju prijateljstva između dviju općina.

Time je i službeno započela suradnja koja će obuhvatiti niz područja od zajedničkog interesa.

Potpisivanjem Povelje dvije općine, koje osim imena povezuju slične vrijednosti i razvojni ciljevi, otvorile su mogućnost suradnje na području kulture, sporta, obrazovanja, gospodarstva, turizma te zajedničke pripreme i prijave projekata financiranih sredstvima Europske unije.

Kako je istaknuo načelnik Bratulić, cilj novog partnerstva je razmjena iskustava, međusobna podrška i provođenje zajedničkih aktivnosti koje će pridonijeti kvalitetnijem životu stanovnika obiju sredina.

Tijekom svečane sjednice domaćini su gostima iz Istre priredili srdačan doček, a Bratulić je zahvalio načelniku Franji Poljaku, predsjedniku Općinskog vijeća Josipu Međanu te svim vijećnicima Općine Sveti Petar Orehovec na gostoprimstvu i ukazanom povjerenju.

U Općini Sveti Petar u Šumi vjeruju kako će novo prijateljstvo rezultirati brojnim zajedničkim projektima i susretima na dobrobit sadašnjih i budućih generacija.

„Prijateljstvo koje smo danas potpisali nije samo dokument, već obećanje zajedništva, suradnje i razvoja“, poručio je načelnik Mario Bratulić, zaključivši tradicionalnom porukom: „Homo napred z delon – za naše ljude i našu dicu!“

Pročitajte još...